Strój jest dużym środkiem ujawniania siebie oraz komunikowania się z innymi ludźmi. W pracy spełniamy cele oraz zadania firmy, i strój temu służy. Korporacja, w jakiej pracujemy ma prawo wymagać od nas wyśmienitego wyglądu, jednakowoż nie muszą to być sztywne wymagania. Niejednokrotnie wymagania nie są wprost artykułowane.
w co ubrać się na wiosnę
Czujemy, że strój nie odpowiada szefowi, lecz nie wiemy, co konkretnie, ponieważ nie ma jasno wskazanych reguł. Na szczęście w znacznej większości korporacji te zasady nie są niemniej jednak tak sztywne. W kontaktach z kontrahentami obowiązują kostiumy-mundurki, jednak na pozostałych posadach jest odważnie większa niezależność. W żadnej pracy nie jest mile widziane nadmierne akcentowanie kobiecości- koronki, falbanki, długie, koralowe paznokcie, gigantyczne dekolty, goły brzuch, mini spódnica, czy ostry makijaż.
luźny styl
Niejednokrotnie młodym damom trudno wydedukować, że praca nie jest miejscem na taki strój. A odsłonięte nogi, biust w złączeniu z czerwonym lakierem są znakami społecznie czytanymi jako atrybut seksualności. Należy, w takim razie ubierać się stosownie do pełnionych funkcji, a równolegle dobrze się czuć. Latem moda jest trochę bardziej specyficzna aniżeli w inny czas. Latem jest niesłychanie mnóstwo okazji, żeby przedstawić siebie z jak najlepszej kwestii.
spódnica czy spodnie
Zacząć należy od samej kwestii wakacji, która przyprawia o zawrót głowy, jeżeli chodzi o kwestię mody. Ubrania latem są w głównej mierze bardziej podwalne, co jest uzasadnione upałem i gorączką, która wymusza takie zachowania. Moda letnia to też olśniewające stroje kąpielowe, których nie należy pomijać. Takie kostiumy są kluczowe na gigantycznej rewii mody, jaką jest plaża. Każda kobiety chce wyglądać seksownie, wspaniale oraz jak najkorzystniej, skutkiem tego wybiera różnorodne fasony tych strojów kąpielowych.